Hasan Bilgin'den Drone Günlükleri

Google Sitenizin Kaç Sayfasını İndekslemiş, Bilmek İster misiniz?

İnternet kullanıcıları google’da bir arama yaptığında o aradıkları kelime sizin sitenizde mevcutsa kullanıcılara sizin sitenizin linkini gösterir. Peki bu nasıl oluyor? Google belli aralıklar ile sizenizi hafızasına alır. Diğer kullanıcıların aradığı bir içerik sizde varsa bunu onlara gösterir.

Peki google’un sizin sitenize gelip ne kadarının kopyasını aldığını bilmek ister misiniz? Bu mümkün.

google.com.tr arama yapacağınız kutuya arada boşluk kalmayacak şekilde site:alan adını yazarsanız bunu öğrenebilirsiniz. Kendi sitemizden örnek vermek gerekirse google.com.tr şu şekilde yazmamız gerekiyor.

site:iebc.net

Google sizin sitenizin ne kadarını hafızasına aldığını size listeleyecektir.

Şu an itibari ile sitemizde 29 blog gönderisi ve 10 sayfa kayıdı mevcuttur. Halbuki google sitemizde 175 sayfa indekslemiştir. Bu bir başarıdır. SEO ile ilgili bir başka makalesinin konusudur.

Eğer içerikleriniz hızlı yenileniyor ise google sitenize o kadar hızlı gelecektir. Google güncellenmeyen sitelere geliş peridoyu daha da uzayacaktır.

Sonuç itibari ile google sitenizin içeriğini ne kadar çok indekslemişse sitenizin SEO başarısı o kadar iyidir demektir.


Bedri Yılmaz

Yazar hakkındaki bilgilere Yazar Hakkında Linkinden ulaşabilirsiniz. Bedri Yılmaz'ın biri Türkçe biri de İngilizce yayın yapan iki internet sitesi bulunmakta. Türkçe sitesine bu linkten, İngilizce sitesine ise bu linkten ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Google’dan Eski İçeriği Kaldırma Talebi Oluş...
Okunan 43
İnternet sitenizden bir içeriği kaldırdınız ya da değiştirdiniz diyelim. Fakat google da kontrol edince hala eski içeriğin gösterildiğini farkediyorsu...
Doodle
Okunan 23
Doodle'lar, google tarafından tatil günlerini ve yıl dönümlerini kutlamak, ünlü sanatçıları, kâşifleri ve bilim insanlarını anmak amacıyla Google logo...
Arama Sitelerine Sitenizi Ekleme
Okunan 25
Yeni bir alan adı alıp bir site yaptınız diyelim. Arama sitelerinin yaptığınız bu internet sitesinden haberi olmazsa arama sitelerinin arama sonuçları...
RSS
Okunan 25
RSS (Rich Site Summary), çoğunlukla blog ve haber siteleri tarafından kullanılan ve yeni eklenen içeriğin kolaylıkla takip edilmesini sağlayan bir bil...

Yazar hakkındaki bilgilere Yazar Hakkında Linkinden ulaşabilirsiniz. Bedri Yılmaz'ın biri Türkçe biri de İngilizce yayın yapan iki internet sitesi bulunmakta. Türkçe sitesine bu linkten, İngilizce sitesine ise bu linkten ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Back to site top