Yurtiçi Kargo İstanbul Yeşilköy Şubesi’nin Düşük Hizmet Anlayışı

Online bir kitap firmasından bir kitap sipariş ettim. Otomatik sistem kitabımın Yurtiçi Kargo ile yollanacağını bildirdiğinde sevinmiştim. Çünkü MNG Kargo İstanbul Yeşilköy şubesi kesinlikle adresime kargo getirmemete idi. Kargolarımı defalarca adreste bulunmama rağmen adresde bulunamadı bahanesiyle bana ulaştırmamıştı. Üstelik adrese geldik kargonuzu şubemizden alınız bilgilendirme notunu adresime bırakmadan. Kısaca MNG Kargo İstanbul Yeşilköy şubesi adresime gelmeden adreste bulunamadı bahanesiyle kargolarımı teslim etmeme gibi bir politikası var.

Neyse dönelim Yurtiçi Kargo İstanbul Yeşilköy Şubesi’nin en son yaptığına.

Bana gelen bilgilendirme mesajında kargomun sabah saat 10:30’da dağıtıma çıktğını bildirdi. Saat 15:30 olduğunda hala gelen giden yoktu. Yurtiçi Kargo’nun internet sitesinden takip numarası ile kontrol ettiğimde kargomun hala dağıtımda olduğunu görüyordum. Biraz daha bekledim. Bir saat sonra Yurtiçi Kargo İstanbul Yeşilköy Şubesi’ni telefonla aramaya karar verdim. Ama sistemi öyle kurgulamışlar ki şubeye telefonla ulaşmak asla mümkün değil. Gerek şubenin telefonları gerekse Yurtiçi Kargo’nun ana telefonu otomatik sesli mesaj sistemine bağlanmış ve ASLA yetkili birine ulaşmanız mümkün olmuyor.

Sonuç itibari ile İstanbul gibi büyük bir şehirdeki küçük bir semtin şubesi kargomu teslim edemedi. Anadolu’da olsa anlarım ama İstanbul gibi büyük bir şehirde bunu kabul etmek mümkün değil.

Yurtiçi Kargo’nun asıl eleştirdiğim konuları ise madem teslim edemeyeceksiniz müşterinize bir bilgilendirme notu ile konuyu izah etseler. Ya da telefonla bilgi alabileceğimiz bir eleman koysalar. Ama yok. Şubeye ulaşmak mümkün değil.

Şimdi ikinci gündeyiz. hala bekliyorum.


Bedri Yılmaz

7 yaşına kadar İsviçre’de yaşamış, babasının doktora eğitiminin sona ermesiyle birlikte ailesiyle birlikte İstanbul’a gelmiştir. Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi’nden mezun olmuş, ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat bölümünü bitirmiştir. Kocaeli Üniversitesi İşletme Fakultesi İşletme Yönetimi ve Organizasyonu yüksek lisans eğitimi görmüştür. İş hayatına üniversite süresince dış ticaret ile uğraşarak başlamış, özellikle ihracat alanında yoğunlaşmıştır. Ayrıca ev tekstili ithalatına yönelmiş, Türkiye’de bayiler ile bir dağıtım ağı oluşturmuştur. Ardından reklam ajanslarında yönetici pozisyonlarında faaliyet gösterdikten sonra ticari faaliyetlerine ara vermiş, çocukluktan beri merak saldığı fotoğrafçılık alanında uzmanlaşmaya karar vermiştir. Türkiye’nin birçok yerini fotoğrafçılık amaçlı gezmiş, fotoğraf ve video çekimi alanındaki çalışmalarını uzmanlık seviyesine taşımıştır. Havadan drone çekimleri, tanıtım filmleri, kamu spotları konularında prodüksiyon hizmetleri gibi alanlarda birçok proye imza atmıştır. Çevre Bakanlığı’nın doğal sit alanlarının fotoğraflanması, video çekimlerinin yapılması, Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü için İncesu Kanyonu’nun tanıtım filminin ve sosyal medya atağının yapılması, Fatih Belediyesi’nce Türkçe ve İngilizce olarak basılan “Fatih’in Sokaklarında Tarihe Yolculuk” isimli kitapta yer alan Fatih ve Eminönü sokaklarının çekimlerinin yapılması gibi projelerde yer almıştır. Fotoğrafları çeşitli karma sergilerde yer almış en son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sergisinde yer almıştır. Öte yandan çeşitli dernek ve vakıflarda faaliyet göstermekte, gönüllü olarak çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde bulunmaktadır. İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği), Fotoğrafmetre, Gülümseyin Çekiyorum, Lotus Sanat, Art-Istannbul gibi fotoğrafçılıkla ilgili dernek ve gruplara üyeliği vardır. Sosyal medya yönetimi ve itibar yönetimi konularında uzmandır. Bu konulardaki bilgi birikimini Internet e-Business Company’nin (iebc.net) internet sitesinde ve kişisel sitesinde (bedriyilmaz.com.tr) blog yazılarıyla paylaşmaktadır.