Survivor Türkiye’de Sürekli Yaşanan Sakatlıklar

Survivor Türkiye’de Sürekli Yaşanan Sakatlıklar Daha İlerde Gerçekleşebilecek Daha Korkunç Bir Olayın Habercidir

Survivor Türkiye yayınlandığı ilk günden beri oyuncuların sakatlıklarına sahne olmuştur. Ama yayınlanan her yeni sezon ile birlikte izleyiciye daha üst seviye çekişme seyrettirmek ve rating puanlarını kaybetmemek adına oyunlar gittikçe zorlaştırılmış bu durum oyuncuların sakatlıklarının artmasına sebep olmuştur.

Oyuncular oyunda kalmak adına kendi limitlerini ve sağlıklarını hiçe saymak adına zorlamaları için sürekli baskı yapılmaktadır. Yeteri kadar beslenememe, yorgunluk, yoksunluk oyuncular üzerinde hem fiziksel hem de psikolojik baskı yapmaktadır.

Tüm bunlar Acunn Medya yönetiminin ratingleri kaybetmeyelim de ne olursa olsun anlayışını gözler önüne sermektedir. Ratingler yükselsin, reklam gelirleri artsın da ne olursa olsun anlayışı onlarca oyuncunun belki hayat boyu kendi vücutlarında ve yaşamlarında iz bırakacak sakatlıklara neden olmuştur ve olacaktır.

Survivor Türkiye insan hayatını hiçe sayan gibi gözüken bu anlayışı terketmelidir. Survivor Türkiye sırf birilerinin para kazanma hırsı yüzünden eski zamanlardaki gladyatör yarışmalarını anımsatmaktadır.

Şimdiye kadar yaşanan sakatlıklar korkarız ilerde meydana gelebilecek çok daha büyük ve ciddi yaralanmaların hatta insan hayatının riske sokulmasının habercidir.

Sırf para kazanmak hırsı yüzünden oyuncuları hiçe sayan bu durum derhal terkedilmelidir.

Survivor Türkiye’deki bu durumun değişmesi için illaki bir kişinin ömür boyu sakat kalması ya da Allah korusun ölmesi mi gereklidir? Acunn Medya’ya hatırlatıyoruz.

 


 

Güncelleme: Biz bu yazımızı yazdıktan sonra çekincelerimizi destekleyen bir gelişme oldu. Turabi Çamkıran en son oynadığı oyunda çok kötü düştü. Acun Ilıcalı’nın ifadeler Turabi’nin ne derece kötü sakatlandığını ortaya koyuyor. Acun Ilıcalı Turabi Çamkıran’a sakatlığını anlatıyor.

Acun Ilıcalı: “Şu anda senin omurganı kalçana bağlayan kemiğinde bir kırık var. Doktorların raporuna göre bu kırığın daha fazla zorlanması durumunda daha ağır bir hasar oluşma riski var. Doktorlarımızın kesin değerlendirmesi sonucu aldığımız karar bundan sonraki hiçbir fiziksel oyunda oynayamayacaksın.

Turabi’nin durumunun kameraların karşısında kendisine söylenilenden çok daha vahim olduğunu tahmin etmek zor değil.


Bedri Yılmaz

7 yaşına kadar İsviçre’de yaşamış, babasının doktora eğitiminin sona ermesiyle birlikte ailesiyle birlikte İstanbul’a gelmiştir. Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi’nden mezun olmuş, ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat bölümünü bitirmiştir. Kocaeli Üniversitesi İşletme Fakultesi İşletme Yönetimi ve Organizasyonu yüksek lisans eğitimi görmüştür. İş hayatına üniversite süresince dış ticaret ile uğraşarak başlamış, özellikle ihracat alanında yoğunlaşmıştır. Ayrıca ev tekstili ithalatına yönelmiş, Türkiye’de bayiler ile bir dağıtım ağı oluşturmuştur. Ardından reklam ajanslarında yönetici pozisyonlarında faaliyet gösterdikten sonra ticari faaliyetlerine ara vermiş, çocukluktan beri merak saldığı fotoğrafçılık alanında uzmanlaşmaya karar vermiştir. Türkiye’nin birçok yerini fotoğrafçılık amaçlı gezmiş, fotoğraf ve video çekimi alanındaki çalışmalarını uzmanlık seviyesine taşımıştır. Havadan drone çekimleri, tanıtım filmleri, kamu spotları konularında prodüksiyon hizmetleri gibi alanlarda birçok proye imza atmıştır. Çevre Bakanlığı’nın doğal sit alanlarının fotoğraflanması, video çekimlerinin yapılması, Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü için İncesu Kanyonu’nun tanıtım filminin ve sosyal medya atağının yapılması, Fatih Belediyesi’nce Türkçe ve İngilizce olarak basılan “Fatih’in Sokaklarında Tarihe Yolculuk” isimli kitapta yer alan Fatih ve Eminönü sokaklarının çekimlerinin yapılması gibi projelerde yer almıştır. Fotoğrafları çeşitli karma sergilerde yer almış en son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sergisinde yer almıştır. Öte yandan çeşitli dernek ve vakıflarda faaliyet göstermekte, gönüllü olarak çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde bulunmaktadır. İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği), Fotoğrafmetre, Gülümseyin Çekiyorum, Lotus Sanat, Art-Istannbul gibi fotoğrafçılıkla ilgili dernek ve gruplara üyeliği vardır. Sosyal medya yönetimi ve itibar yönetimi konularında uzmandır. Bu konulardaki bilgi birikimini Internet e-Business Company’nin (iebc.net) internet sitesinde ve kişisel sitesinde (bedriyilmaz.com.tr) blog yazılarıyla paylaşmaktadır.